نصب توالت فرنگی | بلاگ

نصب توالت فرنگی

تعرفه تبلیغات در سایت

نصب توالت فرنگی را خودتان انجام دهید. لازم به ذکراستاین کار دقت و ریزکاری بسیاری را نیازمند است و آن را سرسری نگیرید.

نصب توالت فرنگی

لوازم مورد نیاز جهت نصب توالت فرنگی در سرویس بهداشتی و توالت

 

توالت فرنگی با مخزن و نشیمن‌گاه

جا پیچی (اختیاری، اما با آن کارها راحت می‌شود)

پیچ‌گوشتی دوسو

پیچ‌گوشتی چهارسو

انبردست یا انبر

آچار فرانسه

درزگیر حمام/ آشپزخانه

سکه (ارزان‌تر از لایی‌های توالت فرنگی)

حلقه مومی با پیچ

شیلنگ رابط توالت فرنگی (اکثر توالت فرنگیها به یک رابط ۱.۲ در ۲.۱ سانتی‌متری نیاز دارند)

اگر یک لوله‌کش باتجربه هستید و در این کار تجربه کافی دارید، به شما یک جفت دستکش و یک لباس کهنه برای جداکردن حلقه مومی قدیمی و پیچ آن لازم است تا کار را به خوبی انجام دهید.

 

 

 

۱- توالت فرنگی، پیچ‌ها، و واشرهای قدیمی را دربیاورید.

اولین کار جهت نصب توالت فرنگی در آوردن پیچ و واشرهای قدیمی است. با استفاده از پیچ‌گوشتی دوسو اجازه ندهید حلقه مومی قدیمی و هر نوع کثیفی با پوست شما برخورد کند و برای شما مشکل ساز شود. هم‌چنین ممکن است کمی گاز فاضلاب در آن محدوده وجود داشته باشد که حتما باید از استشمام آن خودداری کنید تا دچار مشکل نشوید. شما می‌توانید این مسئله را با قرار دادن یک کهنه در درون دهانه حل کنید تا دیگر گازهای فاضلاب به بیرون از چاه راه نیابند.

 

 

 

۲- پیچها و حلقه مومی جدید را نصب کنید.

در این مرحله حلقه مومی‌ای بخرید که دارای پیچ باشد تا کار شما انجام شود. حلقه‌های دارای پیچ کمی گران‌تر از حلقه‌های بدون پیچ هستند اما این نوع بهتر است. هنگامی که حلقه و پیچ‌ها را نصب می‌کنید از ثابت شدن پیچ‌ها در درون شبکه و درست قرار گفتن آن‌ها اطمینان حاصل کنید تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.

 

 

 

۳- کاسه توالت فرنگی روی حلقه مومی قرار دهید.

بعد از این که مطمئن شدید پیچ‌ها دقیقا در درون حفره‌های کاسه توالت فرنگی قرار گرفته است کاسه توالت را روی آن قرار دهید و کمی فشار دهید تا بر روی سرامیک‌ها کف محکم شوند و دیگر تکان نخورد. این کار یک مجرای غیر قابل نفوذ آب را به وجود می‌آورد و به خوبی کار می‌کند.

 

 

 

۴- مهره‌ها و واشرها را در هر پیچ نصب کنید.

برای این کار از بست‌های پلاستیکی که پوشش تزئینی را در جای خود ثابت نگه می‌دارند استفاده نکنید زیرا توالت‌ها به مرور زمان کمی از جای خود تکان می‌خورند و در آینده دچار مشکل خواهید شد. بهتر است واشر با سطح چینی کاسه توالت فرنگی تماس داشته باشد تا به خوبی کار کند. از زیاد سفت کردن مهره‌ها بپرهزید چراکه این کار به سطح چینی آسیب می‌رساند و باعث از بین رفتن آن می‌شود.

 

 

 

۵- پوشش پلاستیکی را نصب کنید.

 می‌توانید به جای یک بست پلاستیکی از یک قطعه کوچک درزگیر استفاده کنید تا کار شما راحت‌تر شود. به این نکته توجه کنید که اکثر کف‌ها ناهموار و ناصاف هستند و این مسئله باعث تکان خوردن توالت فرنگی می‌شود و در آینده مشکل ساز خواهد شد. می‌توانید با یک سکه سطح زیرین کاسه را تنظیم کرده و این مشکل را حل کنید تا برای شما مشکل ایجاد نکند.

 

 

 

۶- توالت فرنگی را هم سطح کنید.

برای بلند کردن توالت فرنگی از پیچ‌گوشتی دوسو استفاده کنید. یک سکه یا چند سکه را در زیر توالت قرار داده و آن را تنظیم کنید تا به اندازه مورد نظر برسد. این کار از تکان خوردن توالت فرنگی جلوگیری کرده که باعث جابه‌جا شدن توالت می‌شود. البته ممکن است برای این کار از واشرهای فلزی استفاده کنید که آن هم بلامانع است. مشکل واشرهای فلزی این است که دارای اندازه‌های متنوعی نیستند.

 

 

 

۷- مخزن توالت فرنگی را نصب کنید.

می‌توانید مخزن توالت فرنگی را پیش از ثابت کردن توالت نصب کنید که البته تفاوتی ندارد. این کار باعث می‌شود تا پیچ‌ها راحت‌تر سفت شوند و کار راحت‌تر انجام شود. اما عیب این کار این است که توالت فرنگی سنگین‌تر شده و ثابت کردن آن بر روی حلقه مومی کمی سخت‌تر می‌شود و انجام کار کمی دشوارتر می‌شود.

 

 

 

۸- پیچ و مهره‌ها را از زیر مخرن نصب کرده و سفت کنید.

هنگام نصب پیچها مراقب باشید که مهره‌ها بیش از حد سفت نشوند تا مشکلی برای توالت فرنگی به وجود نیاید. سفت کردن مهره‌های پشتی کمی سخت است به همین دلیل باید از آچار فرانسه برای انجام این کار استفاده کرد. شما می‌توانید با نصب کردن مخزن پیش از ثابت کردن توالت فرنگی از این کار معاف شوید که البته اختیار با خودتان است.

 

 

 

۹- شیلنگ ارتباط‌‌دهنده را وصل کنید.

برای نصب کردن شیلنگ ارتباط دهنده یک سر شیلنگ را به فلکه متصل به دیوار و سر دیگر آن را به مخرن متصل کنید تا کار تمام شود. اکثر فلکه‌ها ۱.۵ سانتی‌متر و دهانه مخزن‌ها ۲.۱ سانتی‌متر هستند و باید به این نکته دقت کرد. پیش از خریدن شیلنگ فاصله بین مخزن و دیوار را اندازه‌گیری کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

 

 

۱۰- نشیمن‌گاه توالت فرنگی را نصب کنید.

برای نصب کردن نشیمن‌گاه توالت فرنگی از پیچ گوشتی استفاده کنید تا کار شما راحت شود. اگر می‌توانید نشیمن‌گاه و توالت فرنگی را به صورت یک کیت خریداری کنید چراکه بعضی اوقات خریدن نشیمن‌گاهی که با توالت فرنگی هم‌اندازه باشد کمی سخت است و باعث ایجاد مشکلات بعدی می‌شود. برای رعایت اصول بهداشتی نشیمن‌گاه پلاستیکی پیشنهاد می‌شود و بهتر است. هم‌چنین اگر در نیمه‌های شب به دستشویی بروید بسته شدن در نشیمن‌گاه کسی را از خواب بیدار نمی‌کند یعنی این نوع توالت فرنگی بی صدا است.

 

 

 

۱۱- پوشش پلاستیکی را بر روی پیچ‌ها قرار دهید.

پوشش پلاستیکی توالت فرنگی دارای ویژگی است که کم‌تر کسی از آن آگاه است. هنگام تمیز کردن کاسه توالت فرنگی و شستشوی توالت این پوشش‌ها را جدا کرده و به این ترتیب نشیمن‌گاه توالت فرنگی به راحتی از توالت فرنگی جدا شده و می‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید و بدون مشکل کار خود را انجام دهید.

 

 

 

۱۲- درز توالت فرنگی و سرامیک‌های کف را پر کنید.

درزگیری توالت فرنگی و سرامیکها کار بسیار مهمی است. این کار براساس آیین‌نامه‌های ساختمانی صورت می‌گیرد و از جمع‌شدن کثیفی در این قسمت جلوگیری می‌کند. در واقع این کار ضامن تمیزی و پاکیزگی توالت فرنگی است.

 

 

 

۱۳- شیر فلکه را باز کنید.

در آخرین مرحله از نصب توالت فرنگی باید شیر فلکه آب را باز کنید تا از کار خود اطمینان پیدا کنید و کار را پایان دهید. تمام قسمت‌های توالت فرنگی را چک کنید تا از آن‌ها آب چکه نکند و مشکلی وجود نداشته باشد. هم‌چنین می‌توانید مدت زمان پر شدن توالت از آب را اندازه‌گیری کنید.

 

به همین راحتی می‌توانید توالت فرنگی خود را نصب و راه اندازی کنید بدون این که نیاز به لوله کش داشته باشید. اما اگر فکر می‌کنید نصب توالت فرنگی توسط خودتان به زحمتش نمی‌ارزد می‌توانید از لوله کش جهت نصب توالت فرنگی کمک بگیرید.

نصب توالت فرنگی,...
نویسنده : فرانک بازدید : 15 تاريخ : شنبه 12 اسفند 1396 ساعت: 11:47