تخلیه چاه تهران | بلاگ

تخلیه چاه تهران

تعرفه تبلیغات در سایت

اکثر حوادث چاه ها نظیر ریزش چاه ها، پر شدن چاه ها، گرفتگی فاضلاب و ... به دلیل عدم رعایت نکات اتفاق می افتد. تمامی شرکت های خدمات فنی در این زمینه سعی دارند اقدامی برای راه حل مشکل شما داشته باشند. ولی تا قبل از دچار شدن به این مشکل می توانید به چندین نکته توجه کنید تا به این روز دچار نشوید.

 

دلایل مختلف پر شدن چاه

پر شدن چاه های فاضلاب دلایل مختلفی دارد که هنگام تخلیه چاه می توان آن را  دید و مشاهده کرد و می توان به شم گفت که چرا چاه پر شده است، دلایل زیر می تواند یکی از دلایل پر شدن چاه شما باشد:

_ جنس زمین

_ حجم چاه

_ مواد زائد درون چاه

 

جنس زمین

چاه های فاضلاب که تقریبا در تمام ساختمان ها و منازل از نوع جذبی می باشد که این نوع زمین بایستی به صورتی باشد که بتواند آب و فاضلاب را جذب کند. به همین خاطر بایستی از نوع مناسب حفر شود تا کرایی خوب و قابل انتظاری داشته باشد.

خاک اطراف چاه عمدتا دو نوع می باشد:

  • زمین شنی
  • زمین غیر شنی

 

زمین شنی 

در این نوع زمین احتمال پر شدن چاه فاضلاب نسبت به زمین غیر شنی کم تر می باشد دلیل آن هم این استکه در این نوع زمین بین شن ها حفرهایی وجود دارد که باعث نفوذ آب به داخل خاک می شود.

 

 

زمین غیر شنی

در این نوع زمین چاه ها معمولا زود تر پرمی شوندبه این دلیل که زمین مکش و کشش مناسبی برای جذب ندارد. خاک مکنده خوبی برای آب نیست کم قطر بودن قطر دیواره چاه و نداشتن انباری به پر شدن چاه کمک می کند.

 

...
نویسنده : فرانک بازدید : 22 تاريخ : يکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت: 12:36